SuperLiga6 - portal główny
tel. +48 661 536 685 |

Meldunek z Polski!

Meldunek z Polski!
W tym roku rozgrywki w Lublinie ruszyły z dużą “pompą”. Ku zaskoczeniu organizatorów do ligi zgłosiła się rekordowa liczba drużyn, bo aż 36! Rozgrywki zostały podzielone na 3 ligi - w 1 i w 2 - po 11 ekip, w najniższej znalazło się aż 14.
 
Sezon 2024 już w pełni. Po 6 seriach gier w 1-szej lidze przewodzi drużyna Zamkowo z dorobkiem 18 punktów, która jeszcze w tym sezonie nie przegrała! Tuż za nimi zwycięzca Pucharu Polski (z 2022r.) Superligi6 Ankier Niedrzwica (aktualny mistrz rozgrywek), a podium zamyka LKMP Zon Admina. Wszystkie drużyny z podium reprezentują nas corocznie na ogólnopolskich finałach i w tym ponownie zawitają do Warszawy jak i Mińska Mazowieckiego.
 
Na zapleczu 1.Ligi  prym wiedzie ekipa Turcja Jokerdruk, która niepokonana pewnie zmierza ku wygraniu ligi “w cuglach” i zapewnienie sobie awansu do lubelskiej “elity”. Podium uzupełniają drużyny Underground Poker League i Szerszeń Team, która regularnie na koniec sezonu znajduje się na podium rozgrywek. W najniższej klasie rozgrywkowej na czele drużyna ze Stowarzyszenia Odra Niemen, która również od początku sezonu notuje serię meczów bez porażek. Tuż za nimi dwie nowe drużyny w naszej lidze - drużyna z Ukrainy Krystal oraz Old School tracące tylko 1 punkt do lidera. A jak sytuacja w Pucharze Ligi? Jak to w pucharach nie obyło się bez niespodzianek! Za burtą między innymi dwóch ogólnopolskich reprezentantów - drużyna Ankieru Niedrzwica (ulegli drużynie WNWA 3-6) czy LKMP Zon Admina (ulegli w karnych drużynie Old School). Faworytami wydają się zdobywcy Pucharu w ubiegłym sezonie - Zamkowo, choć z pewnością powalczyć o to trofeum będą chciały ekipy takie jak ESV Żubry (mistrzowie 2.Ligi sezonu 2023) czy doświadczona drużyna Syrius Moore co sezon znajdująca się w czołówce 1.Ligi.
 
Na rozstrzygnięcia trzeba będzie jeszcze poczekać. Rozgrywki w Lublinie prowadzone przez Stowarzyszenie OAKP swój finisz będą miały w październiku 2024.
 

Gdzie gramy