SuperLiga6 - portal główny
tel. +48 661 536 685 |

Przedstawiamy miasta: Mikołów - GALP

Przedstawiamy miasta: Mikołów - GALP

Czas ogłosić kolejną ligę, która dołącza do elitarnego grona. Do Superligi 6 zdecydował się dołączyć GALP Mikołów. Górnośląska Amatorska Liga Piłkarska przyśle swojego mistrza na Mistrzostwa Polski oraz zdobywcę Pucharu na Puchar Polski SL6. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetką, naszego kolejnego partnera.

 

Początek amatorskiego grania w piłkę w Mikołowie przypada na rok 2003. To wtedy utworzona została Asfaltowa Ligę Piłkarska (ALP). Do pierwszego sezonu wiosną 2003 roku zgłosiło się 9 drużyn. Mecze odbywały się w niedziele na asfaltowych boiskach. Sezon był krótki i został rozegrany systemem "każdy z każdym" bez rundy rewanżowej. Pierwszym mistrzem ligi została drużyna Nadziei Polskiego Futbolu. Od sezonu 2010/2011 rozgrywki przeniosły się na Orliki gdzie do dnia dzisiejszego są kontynuowane.


W 2014 roku liga zmieniła nazwę na GórnoŚląska Amatorska Liga Piłkarska. Kilkukrotnie zwycięzca rozgrywek brał udział w Mistrzostwa Polski pod szyldem Interligi. Teraz dołączyła do grona lig zrzeszonych w ramach projektu Superligi 6.

Gdzie gramy