SuperLiga6 - portal główny
tel. +48 661 536 685 |

Przedstawiamy miasta: Ełk - Master Liga Ełk

Przedstawiamy miasta: Ełk - Master Liga Ełk

Kolejnym miastem, które zdecydowało się dołączyć do projektu Superliga6 jest Ełk. Na mistrzostwach Polski i Pucharze Polski Superligi 6 w Warszawie zobaczymy przedstawicieli Master Ligi Ełk. Zapraszamy do zapoznania się z historią rozgrywek w Ełku, które aktualnie przechodzą sporą reorganizację


Od lat w Ełku prowadzone były rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłkarskiej oraz Playarena Ełk. Dwie można powiedzieć konkurencyjne ligi. ALP weszła pod skrzydła ogólnopolskiej Extraligi,,a Playarena pozostawała w swojej organizacji. Organizatorzy zauważyli jednak, że obie ligi zaczęły mocno podupadać więc stwierdzili, że koniecznością jest stworzyć jedną ligę wspólnie, aby móc reaktywować ełcką piłkę orlikową, która bądź co bądź umierała (niektórzy powiedzą, że umarła).

Od sezonu 2020/21 mamy więc w Ełku tylko jedną ligę, która nosiła nazwę Playarena Ełk, a od tego tygodnia oficjalnie zmienia nazwę (i logo) na Master Liga Ełk (Ełcka Liga Szóstek).

Jak piszą organizatorzy: „Chcemy stworzyć unikalny produkt, który trafi do jak największej liczby zawodników nie tylko z Ełku ale i całego regionu. Chcemy wyciągnąć ludzi na boiska aby Ci mogli spełniać swoje marzenia i powalczyć o coś więcej niż gwarantuje im cotygodniowa gierka towarzyska z kolegami a czasami też trafi się perełka, która później trafia do profesjonalnego klubu piłkarskiego.”

Historia? Aktualnym mistrzem Playarena Ełk, a teraz już Master Ligi Ełk jest zespół Turlaj Kartacze. Najwięcej Pucharów Ełku, aż trzy, ma na swoim koncie najbardziej medialny zespół rozgrywek – OKS Kolejorz. Oba te zespoły wielokrotnie reprezentowały swoje miasto i rozgrywki na arenie ogólnopolskiej.

Na ten moment liderem rozgrywek jest zespół Pisanicy, który ma w swoich szeregach bardzo dobrych zawodników, ale po piętach depcze im legenda ełckich rozgrywek orlikowych i Mistrz Polski Extraligi z roku 2016 – zespół Dar-Tech. Wydaje się, że to między tymi ekipami rozstrzygnie się kto zostanie nowym mistrzem. Obrońcy tytułu Turlaj Kartacze zajmują obecnie ostatnie miejsce.

W tym sezonie, który nazywamy przejściowym, który ma pobudzić na nowo ełckich zawodników orlikowych tzw. amatorów ale nie tylko do gry i zbudowania naprawdę dużych rozgrywek mamy osiem zespołów (aktualnie 7, zespół Ladziński wycofał się z rozgrywek). Poziom rozgrywek mimo na razie małej ilości zespołów jest na prawdę wysoki, ciężko przed rozpoczęciem kolejki stwierdzić jakimi wynikami zakończą się zaplanowane na ten dzień mecze.

Ligę przy tej ilości zespołów rozgrywamy systemem po trzy mecze, każdy z każdym. Jesteśmy w przed dzień startu rundy wiosennej. Zespoły mają do rozegrania po 3 mecze drugiej rundy i wejdziemy w fazę trzecią, aby jeszcze w czerwcu wyłonić klasyfikację końcową. Do końca rozgrywek pozostało drużynom po dziesięć meczów ligowych, ruszamy w niedzielę 28 marca.

Dodatkowo oprócz rozgrywek ligowych oferujemy zespołom dodatkowe turnieje. Jednym z nich była pierwsza edycja futsalowego turnieju Master Cup 2021, w której wzięły udział aż 22 zespoły z regionu, w tym mistrz województwa w futsalu Hotel Robert’s Port Mikołajki, zwycięzca turnieju. W dwa dni rozegraliśmy ponad 60 spotkań. Prawie 30 godzin ciągłej gry, oprawa medialna, zdjęcia i wywiady. Turniej na pewno przeszedł do historii jako największy i jeden z tych organizowanych z dużym rozmachem.


Oczywiście obok ligi na wiosnę rozegramy Puchar Ełku, w którym wezmą udział tylko zespoły ligowe. Jak co roku zespoły z ligi oraz te które się zgłoszą powalczą w XIII już edycji Turnieju Nocnego rozgrywanego jak sama nazwa mówi, w nocy. Jeśli terminy pozwolą chcemy powrócić do dawno zapomnianych w Ełku turniejów Beach Soccera i oczywiście zorganizować z jeszcze większą pompą II edycję Master Cup’a.

Nowością w naszym mieście jest oczywiście powstanie Reprezentacji ligowej. Reprezentacja złożona z najlepszych zawodników rozegrała swój debiut, niestety nie na orliku a na dużym boisku przeciwko IV-ligowej drużynie – MKS Mazur Ełk. Przegraliśmy co prawda 4:6 ale taki wynik patrząc na klasę przeciwnika nie jest powodem do wstydu.

Co oferujemy zawodnikom i drużynom w rozgrywkach Master Liga Ełk?
- transmisje wideo z meczów ligowych lub relacje tekstowe,
- relację fotograficzną z kolejek,
- raporty wideo z zakończonych kolejek tzw. „Raport z orlika”,
- podsumowanie kolejki w lokalnym Radiu 5 w programie sportowym,
- wywiady tekstowe i wideo z zawodnikami,
- skrupulatnie prowadzone statystyki związane z występami zawodników,
- obsadę sędziowską,
- zdjęcia profilowe każdego zawodnika,
- zestawienie klasyfikacji najlepszych zawodników w lidze,
- fantastyczne nagrody po zakończonym sezonie,
- wybór najlepszych zawodników kolejki oraz miesiąca i wręczanie nagród,
- dodatkowe losowo organizowane eventy z naszymi partnerami np. Gry na arenie paintballa laserowego w Laser Tag Ełk
- szansę powołania i rozegrania meczu w barwach Reprezentacji Ełku Master Ligi Ełk

Gdzie gramy