SuperLiga6 - portal główny
tel. +48 661 536 685 |

Przedstawiamy miasta: Poznań - WL Liga

Przedstawiamy miasta: Poznań - WL Liga

Miło nam poinformować, że mimo, nie ukrywajmy, trudnych warunków, cały czas do naszego projektu decydują się dołączać kolejne ligi. Tym razem, mamy przyjemność poinformować, że na Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski Superliga6 zagrają najlepsze ekipy z WL Ligi Poznań, czyli rozgrywek ligowych organizowanych przez Stowarzyszenie Wiara Lecha, zrzeszające kibiców Lecha Poznań. Jej historia sięga listopada 2010 roku, kiedy to wystartowała Liga Kiboli organizowana przez Stowarzyszenie Wiara Lecha. Na pierwszą edycję zgłosiło się 20 zespołów. Obecnie jest to jedna z większych lig w Wielkopolsce. Na wiosenną edycję w 2021 roku zgłosiło się 50 drużyn.

 

Pierwszy sezon (2010/2011) został rozegrany pod balonem ze sztuczną nawierzchnią. Kolejne odbywały się na orlikach (wiosenna i jesienna kampania) i w halach (zimowa edycja). Łącznie Wiara Lecha zorganizowała 34. edycje. Obecnie trwa 35. Liga zmieniła także nazwę. Już w drugiej edycji rozgrywki odbywały się pod szyldem, który został do dziś – WL Liga.

 

Od pierwszej edycji WL Liga rozwijała się. Na początek zgłosiło się 20 zespołów, następnie 22, 25, 37. Od kilku lat rozgrywki prowadzone przez Wiarę Lecha stały się numerem 1 nie tylko w Poznaniu, ale też w całej Wielkopolsce. W szczytowym momencie liga przyjęła 59 zespołów. Obecnie liczba ekip ustabilizowała się w okolicach 50 drużyn podczas wiosennego i jesiennego sezonu. Na zimową edycję, która w zeszłym roku przeniosła się z hali pod balon pneumatyczny zgłosiły się 23 ekipy (najwięcej w całej Wielkopolsce).

 

Przy okazji jednego sezonu WL Ligi oprócz rozgrywek ligowych odbywają się także pucharowe zmagania dla wszystkich zespołów (Puchar WL Ligi) oraz rywalizacja dla zespołów 2- i 3-ligowych, które nie awansowały do grup mistrzowskich (Puchar Wiary Lecha). Przed startem każdej edycji rozgrywany jest także Superpuchar WL Ligi, w którym grają najlepsze zespoły lig i zdobywcy pucharów.

 

Rozgrywki WL Ligi to nie tylko emocje związane z kolejnymi sezonami, ale także dwa bardzo ważne turnieje. Co roku organizowane są piłkarskie zmagania upamiętniające Powstanie Wielkopolskie i Poznański Czerwiec’56.

 

 

Gdzie gramy