SuperLiga6 - portal główny
tel. +48 661 536 685 |

Brzezińska Liga Piłki Nożnej nowym partnerem Superliga6!

Brzezińska Liga Piłki Nożnej nowym partnerem Superliga6!

Ostatnio było tutaj nieco ciszej, ale to nie znaczy, że nic się nie dzieje. Do projektu Superliga6 dołączają kolejne miasta i ligi, o czym będziemy z przyjemnością w najbliższych dniach informować. Do Warszawy, na Mistrzostwa Polski Superliga6 przyjadą drużyny z Brzezińskiej Ligi Piłki Nożnej. BLPN to rozgrywki piłkarskie powstałe w 2013 r. w Brzezinach k. Łodzi. Na przestrzeni lat Liga Brzezińska rozrosła się z ligi osiedlowej do rozgrywek o zasięgu wojewódzkim. Każdego roku udział bierze tu ok. 400 osób zrzeszonych w kilkunastu drużynach. W grze udział biorą zespoły z Brzezin, Koluszek, Strykowa, Nowosolnej, Łodzi, Zgierza, Łęczycy, innych okolicznych miejscowości, a nawet bardziej odległych miast jak Tomaszów Maz., Rawa Mazowiecka, czy Skierniewice. Witamy na pokładzie!

Brzezińska Liga od kilku lat cieszy się prestiżowym patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz patronatem Miasta Brzeziny. System rozgrywek składa się z dwóch rund: ligowej i finałowej (play-off). W rundzie ligowej wszystkie zgłoszone zespoły grają między sobą na typowych, ligowych zasadach. Po rozegraniu tej części i krótkiej wakacyjnej przerwie najlepsza ósemka przystępuje do fazy finałowej, w której zespoły z miejsc 1-4 są parowane z miejscami 5-8 i rozgrywają dwumecze na zasadach pucharowych - przegrywający odpada. Następnie, po półfinałach i wielkim finale wyłaniany zostaje mistrz. Aktualnym obrońcą tytułu jest złożony wyłącznie z obcokrajowców (Ukraina, Kirgistan, Mołdawia, Azerbejdżan) znany i utytułowany zespół Lumumby Łódź, Ponadto równolegle rozgrywany jest tu Puchar Brzezin, który ma otwartą formułę - do gry mogą przystąpić również drużyny niebiorące udziału w Lidze.

Na turnieje finałowe do stolicy zawitają cztery zespoły z BLPN – u: trzy powalczą 16 lipca o tytuł Mistrza Polski, zaś jeden wejdzie do gry o Puchar Polski.

 

 

Gdzie gramy